TuğlaDiyarı

TuğlaDiyarı ilk olarak sağlık sektörüyle hizmette bulunmaya başlayarak FSM-Tıp adı altında 2009 yılında kurulmuş ve sizlere sağlık hizmeti veren bir kuruluş iken 2011 yılından bu yana hizmet ağına farklı distribütörlükleri (Vandersanden – King Klinker – Lion DATA) gibi değerli kurumları bünyesine katarak siz değerli kişilere hizmet veren ve tecrübeleriyle daha da büyüyen ve tecrübelerini sizinle paylaşmaktan mutluluk duyan bir firmadır.Kurulduğu günden itibaren çeşitli iş kollarıyla size hizmet veren şirketimiz; sağlık, dekoratif tuğla ve bilgi teknolojisi ile hizmetini günbegün daha da artırmaktadır.

Distribütörü olduğumuz Vandersanden ve King Klinker yıllardır başarıyla yüksek kalitede tuğlalar üretmekte olduğunu biliyor muydunuz? Sizlere, hiç eskimeyecek bir zarafete sahip, yenilikçi ve şık yüzey seçenekleri sunmak için sürekli olarak yeni fikirler üretmekteyiz.

İlk önce sizlere, Vandersanden’ ı kısaca tanıtalım;

Vandersanden, 1925’te Spouwen’da, açık alanda küçük bir tuğla presi ve tuğla harmanı kurdu. 1953’te eski tip yuvarlak ocağı kaldırıp onun yerine, kapalı mekânda bir Hoffman fırını kurdu. 1962’de Spouwen’da, ilk kez tünel tipi fırının kullanıldığı ikinci tuğla fabrikası açıldı. Veldwezelt’te bir tuğla fabrikası daha açıldı. Bu fabrika 1987’de kapatıldı ve yerine, Spouwen’daki ultra modern fabrika açıldı. Hekelgem’deki Euceram ve Lanklaar’daki Mosabrik tuğla fabrikaları şirket tarafından satın alındı. 1994’te, Lanklaar’daki fabrika da modernize edildi ve 2 fırın daha eklenerek kapasitesi iki katına çıkarıldı. Spouwen’daki ilk iki fabrikanın yerine, büyük ve ultra modern ikinci fabrika kuruldu. Bu yeni tesis, üretim kapasitesini yılda 100 milyon tuğlaya çıkardı. 2001’de Hollanda’da, Hedikhuizen’deki Duijs tuğla fabrikası satın alındı. Huwa-Vandersanden kuruldu. Vandersanden (200 personel) ve Huwa-Vandersanden (130 personel) şirketlerinin toplam yıllık üretimi 415 milyon cephe tuğlasına ve 35 milyon seramik karoya ulaştı ve Avrupa’da 3 numaraya yükseldi. 2007’de Belçika Vandersanden ve Hollanda Huwa-Vandersanden şirketlerinin ortak toplam üretimi 500 milyon tuğlanın üzerine çıktı.Vandersanden Hollanda’daki 3 tesisin 2’sini devraldı. Belçika’da ve Hollanda’daki iki üretim tesisiyle Vandersanden, Avrupa’da tuğla üretemi yapan en büyük şirket haline geldi.

Şimdi ise King Klinker’ i kısaca tanıyalım;

King Klinker, 1972 yılından beri klinker ürünleri üretmektedir.Yılların vermiş olduğu tecrübeden ve teknik gelişmeye verdikleri önem sayesinde Polonya, Rusya, Ukrayna, Macaristan, Romanya, Çek Cumhuriyeti, Slovakya, Litvanya, Letonya ve Belarus gibi ülkelerde bilinen ve değer verilen bir firma haline geldi. Üretim süreci germe ürün teknolojisi adı altında bilinen geleneksel klinker üretimine dayanmaktadır.

Gelin şimdi Neden tuğla? sorusunun cevabını arayalım!

Tuğla, sıcak, şık ve doğal bir üründür. Çok çeşitli şekillerde kullanılabilen, ve en önemlisi
çevre dostu bir yapı malzemesidir. Vandersanden ve King Klinker’de de tuğlalar, nesiller boyunca geliştirilerek mükemmelleşmiş, yüzyıllara dayanan eski bir işlemele üretilmektedir. Ancak, eski derken, eskimiş demek istemiyoruz, çünkü modern teknikler ve tesisler kullanıyoruz.

Sonuç: Dış cepheleriniz katıksız kaliteyle göz kamaştırır. Üstelik bu kolay kolay değişmez; en az 100 yıl kalitesini korur.

Tuğlayı seçmek için diğer nedenleriniz ne olabilir?

– Son derece kullanıcı dostudur ve fazla bakım gerektirmez.
– Yüksek basınç ve donmalara dayanıklıdır.
– Renk değişikliğine uğramaz
– Küçülmez ve sıcaklık değişikliklerinde deforme olmaz.
– Evinizi sıcak tutar
– Her zevke ve stile hitap edecek dizaynlarda üretilir.

” Bir tuğla, bin kelimenin söyleyemediğini söyler…”

NOT: Ürünlerimiz Avrupa standartlarına uygun olmakla birlikte CE sertifikasyonludur.